K zápasům se soupeři z první poloviny tabulky v pražských Kunraticích jsme se sešli v silné sestavě posílené o kluky z áčka a juniory a těšili jsme se na pěkné a vyrovnané zápasy.

Wizards x Kuřata Kladno 9:9

Do prvního zápasu proti rychlým a silným bývalým hokejistům z Kladna jsme nastoupili koncentrovaně a s velkou chutí a svítilo první gól. To nás ale ukolébalo a přenechali jsme iniciativu soupeři, který nám (hlavně tedy mě) svou rychlostí a důrazem dělal velké problémy. Výsledkem bylo otočení stavu na 1:4. Naštěstí se nám parádním gólem ze vzduchu Jirky Kotíka podařilo před sirénou snížit a tak první třetina skončila 2:4. Druhá třetina se nám také vůbec nevydařila a po jejím konci svítil na tabuli stav 4:8. Naději ještě udržel Sádlo, když vychytal nájezd Kladna, pět gólů už by se nám dotahovalo špatně. Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním s výsledkem zápasu něco udělat a to se nám taky povedlo. Dařilo se nám lépe kombinovat, přidali jsme na důrazu a drželi soupeře pod tlakem. Z toho pramenily četné fauly soupeře a naše přesilovky. Několik z nich se nám podařilo využít a Jura Šrámek přidal i proměněný nájezd. Výsledkem naší snahy byl stav 8:9 dvě minuty před koncem zápasu. Vzali jsme si time-out, poradili se a poslali na hřiště to nejlepší, co jsme měli, výsledkem byl vyrovnávací gól Laziho necelou minutu před koncem. Nic dalšího už se v zápase nestalo a oba týmy si tak odvezly bod.

Z individuálních výkonů stojí za zmínku 4 góly Jirky Kotíka s jehož hrou na brankovišti měl soupeř obrovské problémy. Zápas se nám v celku vydařil směrem dopředu, v obraně to ale naopak nebyla žádná sláva.

Sestava: Vláďa (Sádlo) – Víťa Voltr, Ráďa Lizec, Lazi – Šráma, Jirka Kotík, Péťa Krob, Kryštof Lach, Matěj Homolka, Ondra Policar

Wizards x Bučis 4:4

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti mladému a ambicióznímu týmu Bučisu, toho času na třetím místě soutěže. V první třetině jsme nejprve udeřili my, když se v oslabení prosadil Honza po skvělé přihrávce Laziho. Celé akci předcházel Vláďou chycený nájezd. Bučis kontroval dvěma góly, první vsítil freestylem, druhý si Ráďa nešťastně srazil do vlastní branky. Nám se ale podařilo vyrovnat, a tak to bylo po první třetině 2:2. Druhá třetina se nám tradičně nepovedla, když jsme ji prohráli 0:2, první gól jsme dostali z dorážky po špatném vrácení a druhý soupeři připravil Víťa svou fatálně nepřesnou rozehrávkou, špatnou druhou třetinu z naší strany podtrhl ještě neproměněným nájezdem Honza. Třetí třetina už ale zase patřila nám, nejprve snížil Lazi proměněným nájezdem a nakonec se nám podařilo zhruba pět minut před koncem vyrovnat. K vítězství byl nakonec blíže Bučis, a to když se hrdina předchozích okamžiků Lazi nechal dvě minuty před koncem vyloučit. Oslabení jsme ale nakonec s vypětím všech sil ubránili a mohli se radovat z druhého bodu dne.

Tento zápas se nám relativně povedl z hlediska obrané fáze, kdy jsme všechny góly dostali buď nešťastně nebo po individuálních chybách, do dalších stoprocentních šancí jsme ale Bučis nepustili a pokud ano, pochytal je spolehlivý Vláďa v brance. Celkově jsme odehráli lepší zápas než ráno a s bodem můžeme být relativně spokojeni.

Sestava: Vláďa (Sádlo) – Víťa Voltr, Ráďa Lizec, Michal Kasan – Lazi, Jirka Kotík, Honza Heller, Péťa Krob, Kryštof Lach, Matěj Homolka, Ondra Policar

Díky všem za účast a za podané výkony. Další zápasy nás čekají v sobotu 27. 2. proti Tatranu B a Startu C.

Vítek Voltr