Wizards DDM Praha 10 – Athletics Praha 4:5

Do prvního zápasu jsme vstupovali s ambicemi na postup do koše B. Podle toho také začátek vypadal a rychle se nám povedlo dostat do vedení. Nějakou dobu jsme soupeře dále přehrávali, ale pak se nám vymstily prohrané osobní souboje ve středu hřiště, které dokázal soupeř jednoduše potrestat. Chvíli před koncem jsme se vrátili zásluhou povedené standartky a pěkné kombinace do vedení. Bohužel naše nasazení opět opadlo a soupeř opět využil volného středu hřiště, kterým dvakrát prošel a zvrátil zápas na svou stranu. Vzhledem k nevyužitým šancím se dá mluvit o smolné prohře.

Wizards DDM Praha 10 – Sokol Rudná 4:4

Fesitval zahozených šancí z naší strany pokračoval i v druhém zápase. Tým z Rudné, který jsme opět dlouho přehrávali, dokonce jsme se dostali do vedení 2:0, nás zdálo se neměl čím překvapit. Poté však stačilo pár střel ze střední vzdálenosti, pozdní dostoupení k hráči a soupeř skóre otočil ve svůj prospěch. Na konci zápasu jsme se vzchopili a opět jsme ukázali, že umíme hrát velmi dobrý florbal. Bohužel nás opět zrazovalo zakončení a Rudná již remízu, která nás poslala do boje o sestup udržela.

Wizards DDM Praha 10 – Florbal Chodov C 8:3

Chodov C je soupeř, kterého zvládáme porážet pravidelně, proto jsme kladli důraz na nepodcenění jeho kvalit. Byli jsme od začátku hodně aktivní a měli několik šancí. Soupeř však využil hned první svou a dostal se do vedení. Naštěstí nás to nesrazilo a dokázali jsme poměrně rychle vstřelit několik branek v řadě, které Chodov vyřadily ze hry. Zbytek zápasu jsme kontrolovali balónek a vypracovávali si další šance. Konečný výsledek odpovídá průběhu utkání.

Turnaj nemohu hodnotit úplně negativně. V prvních dvou utkáních jsme sahali po vítězství, bohužel nás doprovázela smůla a pár individuálních chyb. Předvedená hra nebyla zvláště ve druhém a třetím zápase vůbec špatná a u spousty hráčů bylo vidět velké nasazení. Doufám, že ještě dokážeme, že jsme schopni konkurovat lepším soupeřům z vyššího koše.

Adam Čechovič