Wizards DDM Praha 10 – Lhokamo Praha 6:3

Zápas proti poslednímu týmu tabulky jsme začali ve třech lajnách. Také kvůli tomu chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa. Ale zato jsme neustále byli na míčku a soupeři ho skoro ani nepůjčili. Začali jsme se i gólově prosazovat, přesněji první lajna. Bohužel v poslední půl minutě jsme dostali hloupý gól, ale třetinu jsme vyhráli 2:1. Do druhé třetiny jsme nastoupili se stejným záměrem, být neustále na míčku, ale jít vice do zakončení. Po zakončení ihned odebírat míček a od začátku. To se nám celou třetinu dařilo výborně a skóre začínalo narůstat plynulým tempem. Stav po druhé třetině byl 6:1. Bohužel pak jsme přestali hrát v nastoleném stylu a každý si chtěl zabodovat. Je to škoda, naopak kdybychom hráli stále týmově, jako doposud, skóre by bylo větší. Takto jsme už žádný gól nepřidali a dva dostali.

Branky: B. Běhal (0+3); Jirec (2+1); Bouda (1+2); Šulc (2+0); Šorf (1+0)

Wizards DDM Praha 10 – FBC Panthers 5:6

V druhém zápase proti nám stál těžký soupeř z Radlic, který nás minule na svém hřišti sfouknul jako svíčku 3:12. Takže měli jsme jim co vracet, ale věděli jsme, že favoritem nejsme. Začátek zápasu byl ve prospěch Pantherů, neustále byli na míčku a našim kluků se nedařilo jim jej sebrat. Z toho plynul i první gól Pantherů ve 3. minutě. Hru jsme po obdrženém gólu vyrovnali a začali hrozit rychlými výpady. Jeden z nich jsme také využili a srovnali skóre. Až do 10. minuty byl zápas vyrovnaný, ale pak soupeř uskočil v přesilovce a navrch přidal ještě další dva slepené góly a rázem to bylo 1:4. Třicet vteřin po obdržené brance Jonáš aspoň rychle zkorigoval na 2:4. Druhá třetina přinesla do hry více emocí a zápas dostal šťávu, ale vše ve Fair-play duchu. Pantheři byli stále lepším týmem a také přidali v polovině třetiny další gól. Do třetí části jsme chtěli vlítnout a zkusit ještě bojovat. T se nám podařilo a dokázali jsme stáhnout díky bojovnosti skóre na 4:5. Poté jsme přežili i nájezd soupeře a znovu obrátili zrak k soupeřově brance. Dvě minuty do konce, faul Pantherů kousek od branky. Kluci se domluvili, co zahrají a….špatná první přihrávka a soupeř utíká a dává gól na 6:4. V tuto chvíli jsem se bál, že se kluci položí a již nebudou mít sílu se zvednout. Opak se stal pravdou a Jonáš po důrazu před bránou minutu před koncem snížil na 5:6. Poslední minutu jsme tlačili na Panthery i v 6ti. Šance jsme si vytvořili, ale smůla přišla na naše hole a gól jsme již nevstřelili.

Zápas to byl opravdu koukatelný a měl náboj i kvalitu. Škoda pár chybiček, ale od toho tyto zápasy hrajeme, abychom se naučili jich vyvarovat.

Branky: Jirec (3+1); B. Běhal (1+1); Šorf (1+0); Bouda (0+1); Knorr (0+1)

Martin Lazárek