Mladší žáci A

W – T.B.C. Králův Dvůr 1:1

Branky: Kyncl 1+0

W – Sokol Rudná 2:5

Branky: Semecký 1+0, Pucherna 0+1, Hejsler 1+0, Rygl 0+1

W – FBC Říčany 3:4

Branky: Hejsler 1+0, Korbel 2+0, Peroutek 0+1,Semecký 0+1

Na 10. turnaj mladších žáků jsme zavítali do pěkné haly v Králově Dvoře. Po delší době jsme si mohli dovolit i trochu přispat, jelikož naše zahajovací utkání nás čekalo až od 11 hodin. První zápas jsme měli značnou herní převahu a kluci hráli moc pěkný florbal, nechyběly pohledné kombinace, ani individuální akce. Co bohužel této pěkné hře dělalo vrásky, bylo mrhání s vytvořenými šancemi, které z větší části končili na brankáři soupeře nebo zakončením mimo tři tyče. U nás se v bráně poprvé za A-tým představil Kuba, který se ukázal ve skvělém světle, když zachytal parádně ve všech třech zápasech. V druhém zápase nás opět trápila koncovka, na které je potřeba zapracovat a také se na zakončení více soustředit. Co klukům dělalo velký problém, bylo ubránit urostlejší hráče soupeře. Chvílemi to vypadalo, že někteří se dokonce bojí jít do soubojů a občas jej raději vypustili úplně, čímž soupeři hru dost ulehčujeme. Třetí zápas přišlo herní zklamání a velice chaotická hra z obou stran. Zbytečné odpalování míčků, když máme spoustu času na rozehrání a založení útoku. Naopak, když jsme pod tlakem, tak se s ním mazlíme u vlastní brány. Nesmyslné rozehrávky do soubojů na obsazené hráče atd. Světlejší chvíle ale také přišly a vznikly z toho krásné tři góly. Konečně se také jednou podařilo při standartce nerovnat si míček a čekat, až si soupeři postaví zeď a obsadí hráče, ale rychle rozehrát a překvapit, což vyústilo ve střelenou branku. Celkově chaotickému a nesoustředěnému výkonu nasadilo korunu to, že jsme inkasovali rozdílnou branku se závěrečnou sirénou, což bylo možná trochu sporné, nicméně jsme to neměli vůbec dopustit. Šance na to, aby byl míček v tu dobu na soupeřově polovině bylo několik. Chybami se člověk učí a já věřím, že se z toho do příště poučíme.

Sestava: Kvíz – Tesařík, Pucherna, Rygl, Peroutek – Kronovetr, Korbel, Semecký, Jedlička, Kyncl, Hejsler

Příští turnaj pořádáme 9.4.2016 ve SH Na Fialce Říčany, budu se těšit. 🙂


Mladší žáci B

W – FBK Vosy Praha B 6:8

Branky: Nielsen 1+0, Semecký 1+0, Hejsler 2+0, Macas 0+1, Fomenko 1+1, Hanzelín 0+1, Peroutek 0+1, Tůma 1+0

W – FBC Kutná Hora 4:0

Branky: Semecký 2+0, Peroutek 2+0, Hejsler 0+2

W – FBC Kanonýři Kladno 3:4

Branky: Hejsler 1+2, Semecký 1+0, Peroutek 1+1

V neděli jsme zamířili do baseballového areálu v Krči. V prvním zápase to byla divoká přestřelka s týmem Vos, kde se šťastnějším týmem stal náš soupeř. Zápas jsme si prohráli sami nedůsledností při hře dozadu, protože se naši útočníci prostě rozhodli nevracet a nechat v tom vykoupat obránce samotné. Asi aby si natrénovali bránit přečíslení a Kuba se řádně rozchytal. Ve druhém zápase se hra zlepšila ve všech směrech, Kuba se opravdu rozchytal a v druhém zápase udržel čisté konto, i přes pár přečíslení, kterým jsme se nevyvarovali. Vzhledem k tomu, že Kutná Hora porazila Vosy, všechny týmy měly po třech bodech a rozhodovalo skóre, které díky druhému zápasu hrálo v náš prospěch a poslalo nás do boje o postup. Tento zápas byl velice vypjatý. Ve druhé polovině jsme prohrávali již o tři branky, ale kluci ukázali, že se nevzdají bez boje a dokázali během krátkého sledu tento nepříznivý stav srovnat. Bohužel si vzalo slovo opět Kladno a jeden gól přidali, což se i přes náš závěrečný tlak nepodařilo zvrátit. Příště se tedy pokusíme znovu o postup.

Sestava: Kvíz – Leiš, Hanzelín, Nielsen, Macas – Sedliský J., Sedliský M., Tůma, Rybár, Fomenko, Milosavljević, Semecký, Hejsler, Peroutek

Příští turnaj pořádáme 9.4.2016 ve SH Na Fialce Říčany, budu se těšit. 🙂

Jan Heller