PG 2015 nebyl pro nás úplně šťastný turnaj, co se týče losu. Hned skupina byla velmi náročná. TJ JM Chodov, Farsta IBK (SWE) a SC Urbans, což je výběr hráčů Finska, který před 2 lety vyhrál PG. Právě Finové byli náš první soupeř. Začátek utkání byl v neuvěřitelném tempu a 10 minut to byl boj a velmi pěkný florbal. Poté se ale ukázala naše slabina, kterou byla fyzička. Finové šli do vedení, na které jsme ještě dokázali zareagovat, ale pak se strhla mela. Konečný výsledek byl 3:11. Kluci se do druhého zápasu sebrali a chtěli proti Chodovu ukázat, že hrát umíme. Chodovu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale naše nemohoucnost proměnit 100% šance byla tristní. Holt když se nedá gól, tak nejde vyhrát. Prohra 0:2 byla i pro nás zklamáním. Do dalšího dne jsme šli s novým odhodláním a proti švédské Farstě, která potrápila ve skupině SC Urbans, kdy zápas prohráli 2:3 a to 4 minuty před koncem vedli 2:0, jsme chtěli předvést konečně dobrý výkon. A to se povedlo. Kluci byli jako vyměněný a konečně hráli to, na co mají. Pavel s Bíbou konečně začali hrát spolu a kombinovat, obrana si podržela míček, rozehráli si a ostatní zabojovali tak jak se má. Výhra 4:2 byla zasloužená a čekalo se, kdo se proti nám postaví v play-off. Nakonec to byla velmi těžká Bohemka.

Zápas s Bohemkou začal opatrně. Je škoda, že jsme jako obvykle nevyužili naše šance ze začátku. Protože jsme je měli asi na 3 góly. Zápas by pak vypadal jinak. Bohemka ukázala, že v proměňování šancí je daleko lepší. Po první půli to bylo 0:2 a ve druhé se nám dál nedařilo dávat naše šance. Nakonec jedna branka padla do sítě Bohemians, ale již za rozhodnutého stavu. Konečný výsledek 1:5. Bylo ale vidět, že postupně turnajem rostla naše forma. Kluci se každým zápasem zlepšovali. Škoda je, že tým, který jsme porazili ve skupině se playoffem probil až do 1/8 finále po výsledku 6:0. Kdo ví, jak bychom hráli my v jejich části pavouku. Ale pozitivní bylo, že jste hráli lépe a lépe a já doufám, že na soustředění se to bude dále zlepšovat. Zapracujeme na věcech, které nám nejdou a také na kondici a v sezóně by to mohlo být dobré. Užívejte si prázdnin a nezapomeňte sportovat 😉