Ženy 19.9

Ženy po úspěšném pohárovém víkendu v Jaroměři vstoupili také do ligy.

W. – FBA MB Ov. Báze 3:1

V prvním utkání nás čekal tým Floorbalové akademie MB-B-Ov.Báze. Utkání začalo ve vlažném tempu, kdy tým soupeře vyčkával na polovině a čekal, co vymyslíme. Bohužel jsem nevymysleli nic a obdrželi jsme první branku. Ve velmi okleštěné sestavě jsme se od druhé třetiny začali herně více prosazovat a zejména první lajna ve složení Slavíčková, Valentová a Štočková zatápěla obraně soupeře. S trochou štěstí se ze střední vzdálenosti prosadila Štočková a vyrovnala stav utkání. Soupeř pokračoval v laxním tempu, a tak se nám povedlo utkání otočit díky druhé brance Štočkové a pojistce kapitánky týmu Slavíčkové. Herní projev nebyl ideální, ale první tři body jsme získali.

Branky: Štočková (Zderková); Štočková; Slavíčková (Štočková)

W. – Start 98 2:2

Ve druhém utkání jsme narazili na velmi zkušený tým Start 98, který sice do naší ligy přišel až letos, ale výčet jmen na soupisce naznačoval, že se nejedná o žádné „amatérky“. Utkání se vyvíjelo stejně jako to první, s tím rozdílem, že tým co čeká jsme byli my. Taktika znepříjemnit soupeřům hru se nám vyplatila a po první přestávce jsme vedli 2:0. Bohužel to bylo to poslední co jsme udělali. Soupeř hrál trpělivě a na konci druhé třetiny se mu povedlo vstřelit kontaktní branku. Nám se rozklepali ruce a směrem do předu jsme až na ojedinělé akce nevymysleli nic, naopak jsem si přidělávali problémy v obraně. Ve třetí třetině nás hloupá vyloučení Dostálové a Slavíčkové stáli cenné síly do závěru. Ve dvanácté minutě třetí třetiny při našem oslabení korunoval svůj výkon rozhodčí, který sice byl lepší než na poháru, ale stále to do ideálního stavu mělo daleko. Při sprintu do rohu, kdy naše hráčka měla balonek, se hráčce soupeře asi zvedla podlaha a skokem plavmo zbourala mantinely za vlastní bránou, což rozhodčí ocenil dvouminutovým trestem pro Slavíčkovou (asi za to že ji při skoku nechytla). Hra 5 na 3 nebyla pro soupeře zrovna těžká úloha a srovnal stav na konečných 2:2. Se stejným soupeřem hrajeme druhé kolo poháru, a tak se dá brát tento výsledek za poločasový stav.

Branky: Slavíčková (Valentová); Valentová (Slavíčková)