Wizards DDM Praha 10 – FBC Kanonýři Kladno 3:5

Do zápasu jsme nastoupili v bohužel oslabené sestavě jako celý rok s velkou částí dorostenců. I přesto jsme hráli se soupeřem vyrovnaný zápas. Kladno udeřilo jako první díky smolnému odrazu do úniku v 5. minutě. To bylo vše pro 1. třetinu, kde je škoda, že jsme nevyužili nějakou tu šanci. Druhý gól přidalo Kladno ve druhé třetině při přesilovce, ale naši kluci na to odpověděli zvýšenou aktivitou a i dvěma góly rychle po sobě. Prosadil se Adam Voldřich a poté Daniel Šulc po krásné akci celé pětky. Bohužel jsme nevyužili další velké šance a přišel trest v podobě gólu do šatny 30 sekund před sirénou. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že jsme chtěli co nejdřív vyrovnat, ale chyba v naší obraně znamenala vedení Kladno 4:2. Naši se, ale nevzdávali a v 13. minutě využil přesilovku znovu Adam Voldřich a šli jsme do rizika. Napadání po celém hřišti přineslo ještě dvě šance, ale jejich neproměnění a následný únik znamenal prohru 3:5 i přes statečný a mnohdy i hezky vypadající výkon. Veliká škoda stoprocentních šancí, které jsme nevyužili. Bylo jich víc než dost

Wizards DDM Praha 10 – FBC Foxconn Kutná Hora 3:6

Do dalšího zápasu jsme nastoupili oslabení ještě o Dana Šulce, který musel odjet, a tudíž jsme hráli pouze v 8mi v poli. Na našem výkonu to bylo znát hlavně na konci první třetiny. Nezačali jsme úplně dobře, soupeř dal velmi šťastnou branku, která záhadně propadla kolem tyčky. V 6. minutě jsme vybojovali nájezd, který bohužel Bart Běhal neproměnil, ale to záhy v přesilovce napravil jeho mladší bratr Robin krásnou střelou pod horní tyčku. Bohužel jak je psáno výše konec třetiny se nám nepovedl a Kutná Hora dala 3 slepené góly a stav byl 1:4. Kluci byli po první třetině skleslý, protože měli dost šancí dát gól, ale spousty toho pochytal soupeřův gólman, který občas ani nevěděl, jak něco chytil a spoustu toho naši úplně zahodili. Bohužel na začátku 2. třetiny přišlo naše vyloučení a trest v podobě 5. gólu. Kluci se po chvilce zase zvedli a hráli dobře a plynuly z toho šance, ale pořád bez gólového efektu. Až ke konci třetiny konečně prolomil smůlu kapitán Petr Krob a snížil na 2:5. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme ještě s tím něco udělat i přes docházející síly. A hned zkraje třetiny se povedlo dát Adamovi Voldřichovy na 3:5 v přesilovce. Bohužel pořád se opakovalo spalování šancí a soupeř začal hrát velmi chytře a držel co nejvíc balónek. Při snaze ho získat jsme udělali chybu, která znamenala gól na 3:6 a to vydrželo již do konce zápasu. V obou zápasech nás trápilo neproměňování šancí, tomu vypovídá i poměr střel v druhém zápase, který byl 29:23 pro náš tým. Je to škoda, ale i tak děkuju za bojovnost všech.

Trenér: Martin Lazárek